Warsztaty filmowe

24 lutego 2018 roku grupa uczniów z klas II b i II g uczestniczyła w warsztatach filmowych zorganizowanych przez Warszawską Szkołę Filmową we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Uczestnicy zajęć poznali podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączą w sobie formę wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetlenia. Każdy warsztat rozpoczyna się wstępem teoretycznym i analitycznym, żeby przygotować uczestników do konkretnej pracy ze sprzętem. Dzięki przekazywanym podstawom sztuki filmowej młodzież dowiedziała się, w jaki sposób może wykorzystać urządzenia, żeby osiągnąć pożądany efekt. Podczas pracy z kamerą uczniowie nagrali już własny materiał, który kolejno, z pomocą i wsparciem wykładowcy zmontowali w proste filmy, w nowoczesnych salach montażowych Warszawskiej Szkoły Filmowej. Po zakończeniu warsztatów uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej. Organizatorem i opiekunem wyjazdu była p. Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: U. Węgrzyn-Skrzydlewska