Patrząc na świat oczyma św. Franciszka

Nasi uczniowie brali udział w  konkursie fotograficzno – plastycznym pt. ,,Patrząc na świat oczyma św. Franciszka” dla uczniów  szkół podstawowych klasy I-III i IV-VII  oraz szkół gimnazjalnych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 14 w Łodzi.
 Celem konkursu  było:
-   kształtowanie postawy szacunku i pokory wobec piękna otaczającego nas świata,
-   uwrażliwianie na piękno przyrody,
-   dostrzeganie tajemnicy  i piękna w zjawiskach i elementach przyrodniczych,
-   doskonalenie umiejętności fotograficznych,
-   refleksja nad  przesłaniem św. Franciszka,
-   kreowanie postawy wdzięczności wobec Stwórcy,
-   dostrzeganie znaków  obecności Boga w pięknie otaczającego nas świata.
Dla klas I-III SP zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej w oparciu o cytat z ,,Pieśni słonecznej” św. Franciszka natomiast gimnazjaliści mieli za zadanie wykonać zdjęcie do tej samej pieśni ukazującej piękno otaczającego nas świata.

Pochwalony bądź, Panie mój,
ze wszystkimi Twymi stworzeniami,
szczególnie z panem bratem słońcem,
przez które staje się dzień i nas przez nie oświecasz.
I ono jest piękne i świecące wielkim blaskiem:
Twoim, Najwyższy jest wyobrażeniem.
Pochwalony bądź, Panie mój,
przez brata księżyc i gwiazdy,
ukształtowałeś je na niebie jasne i cenne, i piękne.

Miło nam poinformować, że uczennica Nikola Szerffel z klasy Ib zajęła 3 miejsce, a Maja Maras z klasy Ic uzyskała wyróżnienie w kategorii klas I.
Laureatem konkursu na poziomie gimnazjum został Mateusz Grzelik z klasy 2F zajmując II miejsce.
Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy zaś opiekunowie otrzymali podziękowania.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

tekst i foto: A. Krzysztofik