Szkolny Dzień Kibica - Kibicuję fair play

Biało-czerwone stroje, pomalowane twarze i różne kibicowski gadżety - to wszystko można było zobaczyć podczas zorganizowanego w naszej szkole "Dnia Kibica". Inicjatywa ta związana była z rozgrywającym się w dniu 19 czerwca, meczem Reprezentacji Polski z Senegalem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest to mecz dla naszej drużyny i każdego fana piłki  nożnej. Uczniowie wykazali się kreatywnością i udowodnili, że są bardzo dobrze przygotowani, aby wspierać polskich piłkarzy w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Do wspólnej zabawy przyłączyli się także nauczyciele. W całej szkole dominowały barwy narodowe, a dźwięk trąbek i śpiewy uczniów świadczyły o niezwykłym wsparciu dla naszej narodowej reprezentacji w piłce nożnej. Podczas tego sportowego święta dzieci i młodzież uczyły się nie tylko właściwego kibicowania, zasad fair play, ale przede wszystkim brały udział w rywalizacji sportowej. Uwieńczeniem naszej zabawy był mecz pomiędzy drużyną nauczycieli a uczniów.
Szkolny Dzień Kibica był również akcją zorganizowaną z tytułu promocji zdrowego stylu życia wolnego od używek Uczniowie przygotowali plakaty z hasłami dotyczącymi zdrowego odżywiania i aktywnego spędzania czasu wolnego. Nie zabrakło także piosenek i okrzyków zagrzewających do boju nasza drużynę piłkarską. Największą kreatywnością wykazała się klasa 2G, która przygotowała tekst do znanej piosenki TACONAFIDE – Tamagotchi i tym samym zajęła I miejsce w szkolnym konkursie.
Organizując szkolną strefę kibica, nie wiedzieliśmy, że piłkarski mundial okaże się tak fenomenalnym przeżyciem

tekst i foto: M. Pintera-Wall