XV edycja powiatowego konkursu profilaktycznego „Zdrowo żyję – nie palę! nie piję!”

25.04.2018r. w Szkole Podstawowej w Dłutowie odbył się XV Powiatowy Konkurs Profilaktyczny: „Zdrowo żyję – Nie palę! Nie piję!”. Celem konkursu było ukazanie znaczenia problemu uzależnień, dostarczane i upowszechnianie wiedzy na temat środków uzależniających, kształtowania świadomości społecznego znaczenia problemu uzależnień, a przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Iga Adach, Klaudia Beze i Paulina Szwej z klasy 3C.
Konkurs składał się z kilku części. W pierwszej zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o profilaktyce tytoniowej, alkoholowej i narkotykowej, następnie każda osoba z drużyny miała za zadanie wykonać zadanie niespodziankę min. odnajdywanie zaszyfrowanych cyfr, układanie puzzli na czas, zapamiętywanie jak najwięcej szczegółów z rysunku. Na koniec drużyny uczestniczyły w rozgrywkach sportowych.
Miło nam ogłosić, że nasza drużyna zdobyła I miejsce.
Gratulujemy!

tekst i foto: M. Pintera-Wall