Wycieczka na Mierzeję Wiślaną

W dniach 8-11 maja 2018 r. klasy 2F i 3D brały udział w wycieczce nad morze. Był to bardzo udany wyjazd tym bardziej, że dopisała słoneczna pogoda. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, gdzie mieli okazję zobaczyć m.in. średniowieczną broń oraz obejrzeć specjalny pokaz dotyczący słynnego obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Drugi dzień upłynął pod znakiem zabawy w pięknym mieście Gdynia. Głównym punktem programu był pobyt w centrum rozrywki „Strefa Zoltar”, gdzie uczniowie spędzili czas na laserowym paintball’u, strzelając z łuku lub mogli sprawdzić swój refleks i kondycję w reflex room’ie. Następnie zwiedzili Akwarium Gdyńskie. Trzeciego dnia odbył się rejs statkiem z Krynicy Morskiej do Fromborka, gdzie uczestnicy pogłębili swoją wiedzę z fizyki, potem zwiedzili Muzeum Stutthof w Sztutowie. Ostatniego dnia w drodze odwiedzili Zamek w Malborku.
Opiekunkami były p. Ewa Włodarczyk, p. Ewa Zawada i p. Lidia Jurek.

tekst i foto: E. Włodarczyk