21 maja 2018 roku w naszej szkole odbył się III POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH pod hasłem: „ Wer wird Deutschmeister? – Kto zostanie mistrzem języka niemieckiego”, w którym udział wzięło 21 uczniów szkół gimnazjalnych oraz podstawowych z całego powiatu pabianickiego. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli języka niemieckiego naszej szkoły panią Małgorzatę Pacześ-Górną i pana Krzysztofa Snochowskiego.
Przedstawiciele szkół wybrani podczas szkolnych eliminacji walczyli na trzech poziomach o tytuły:
I.        Mistrza Języka Niemieckiego wśród klas siódmych szkoły podstawowej / drugich / trzecich klas gimnazjum
II.      Wicemistrza Języka Niemieckiego wśród klas siódmych szkoły podstawowej / drugich / trzecich klas gimnazjum
III.    Wyróżnienie wśród klas siódmych szkoły podstawowej / drugich / trzecich klas gimnazjum
Każdy z uczestników rozwiązywał test sprawdzający umiejętności językowe, np. rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, reagowanie językowe, czy stosowanie poprawnych struktur gramatycznych, a następnie prezentował przed komisją swoją wypowiedź ustną na wylosowany temat.

Naszą szkołę najlepiej reprezentowali:
- Mateusz Grzelik (wyróżnienie wśród uczniów klas drugich gimnazjum)
- Barbara Usaczew (wyróżnienie wśród uczniów klas trzecich gimnazjum)

Gratulujemy naszym uczniom!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 16 za umożliwienie przeprowadzenia konkursu.
Szczególnie dziękujemy Pani Wicedyrektor Ilonie Paszkiewicz za ogromne wsparcie podczas organizacji konkursu oraz Pani Ewie Włodarczyk za pomoc w jego przeprowadzeniu.
Dziękujemy patronom naszego konkursu za ufundowanie nagród dla laureatów: Panu SENATOROWI RP MACIEJOWI ŁUCZAKOWI oraz Panu STAROŚCIE POWIATU PABIANICKIEGO KRZYSZTOFOWI HABURZE.

tekst i foto: M. Pacześ-Górna