XIII Miejski Konkurs Dla Uczniów Klas Trzecich „Wesoła Ortografia”

18 maja 2018r w Szkole Podstawowej nr 3 w Pabianicach w konkursowe szranki  stanęły trzyosobowe drużyny z dziewięciu pabianickich szkół podstawowych. Szesnastkę reprezentowali uczniowie z klasy 3b: Mateusz Kowalczyk, Wiktor Klimczak oraz Błażej Sarnik z klasy 3c.  Grupę przygotowywała pani Magdalena Ściegienka wychowawczyni 3c.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: indywidualnej czyli dyktandzie ortograficznym oraz grupowej, na którą składało się pięć konkurencji, w tym wypisywanie nazw zwierząt z trudnościami, łańcuszek słów, tworzenie menu, wyszukiwanie słów ze słownika ortograficznego, gra państwa – miasta.
Wszystkie konkurencje wymagały świetnej pracy na czas oraz współdziałania wewnątrz grup.
Nasza drużyna zarówno w kategorii indywidualnej jak i grupowej zajęła drugie miejsce. Najlepszym w SP 16 znawcą ortografii okazał się Błażej Sarnik z klasy 3c.     Gratulacje!

tekst i foto: A. Rosińska