Papież Słowianin

Gala podsumowująca IX edycję Ogólnopolskiego konkursu o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin” odbyła się w sali lustrzanej Pałacu Poznańskich w Łodzi we wtorek 12 czerwca. Wzięli w niej udział gimnazjaliści z całego kraju, którzy w maju przystąpili do etapu centralnego konkursu. Laureaci, finaliści konkursu otrzymali nagrody, dyplomy i zaświadczenia oraz obejrzeli program artystyczny w wykonaniu chóru z Moszczenicy.
Z naszej szkoły do etapu wojewódzkiego awansowało dwoje uczniów: Małgorzata Przybysz z kl. 2b oraz Mateusz Grzelik z kl. 2f. Mateusz zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego, w którym to został finalistą. Oprócz nagród książkowych, które otrzymali nasi uczniowie, Mateusz otrzymał z rąk kuratora oświaty w Łodzi Grzegorza Wierzchowskiego zaświadczenie potwierdzające nabycie 5 punktów w naborze do szkoły ponadgimnazjalnej.
Naszym uczniom serdecznie gratulujemy. Ja jako osoba organizująca ten konkurs w naszej szkole zachęcam innych uczniów do wzięcia w nim udziału w przyszłym roku.

tekst i foto: M. Słowik