XI MINI PARAOLIMPIADA

W dniu 24.04.2018r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 16 wzięła udział w XI Mini Paraolimpiadzie, zorganizowanej przez Integracyjne Przedszkole Miejskie nr 16          w Pabianicach.
Zawodnicy brali udział w wielu konkurencjach sportowo-zręcznościowych, podczas których musieli wykazać się refleksem, doskonałą równowagą ciała, zwinnością oraz „głębokim oddechem”. Zabawy i  radości było co niemiara. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje i tory przeszkód, które uczestnicy paraolimpiady musieli pokonać, okazało się, że wszyscy zostali zwycięzcami. Na zakończenie dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i medale oraz upominki.
Reprezentacja SP 16, pod opieką p. E. Milczarek, p. I. Zakrzewskiej i p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w następującym składzie:
1.    Zuzanna Jabłońska  1a
2.    Antoni Fiuk  1a