VIII Pabianicki Półmaratonik

W dniu 08.04.2018r. w ramach VIII Półmaratonu Pabianickiego zorganizowano także Półmaratonik dla dzieci. Wzięło w nim udział prawie 400 dzieci w wieku od 5 do 14 lat.
Szkoła Podstawowa nr 16 miała również swoją reprezentację. Dzieciaki walczyły bardzo dzielnie, aż do ostatnich metrów przed metą, gdzie otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy i „coś słodkiego”. Opiekę nad uczniami sprawowali rodzice i dziadkowie dzieci oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. D. Gwiazdowska, p. E. Milczarek, p. A. Stępińska i p. P. Kasza. Wśród uczniów naszej Szkoły najlepsza okazała się Zuzanna Grzelak z kl.1a, która w swojej kategorii wiekowej zajęła III miejsce. W rywalizacji Półmaratoniku ponadto udział wzięli:
klasy I: Zuzanna Grzelak 1a, Hanna Pabich 1b,Aleksander Bardelski 1b,Cezary Morawski 1b,  Judyta Florczak 1c, Maria Karbowiak  1a
klasy III: Daria Baj  3a, Zacharko Lena 3c, Jakub Otomański 3a, Adam Stusio 3a
klasy IV: Julia Chmielewska  4a, Joanna Knotek  4a, Roksana Kraśniewska 4a, Alicja Krzykowska 4a, Julia Marańda 4a,Lena Okrojek 4a,Marlena Florczak 4b, Julia Śmigielska 4b, Klaudia Raczyńska 4b, Wiktor Grzejdziak 4b, Arkadiusz Nowicki 4b, Kacper Pietrzak 4b, Wiktor Gruszczyński 4b, Jakub Sodolski 4b

WIELKIE  GRATULACJE  !!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska