Wycieczka klas pierwszych do siedziby Państwowej Straży Pożarnej

11 kwietnia  2018r., w środę, klasy pierwsze udały się na lekcję do siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach. Dzieci dowiedziały sie jak wygląda praca strażaka na co dzień i w sytuacjach niebezpiecznych. Poznali zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem. Uczyli się, jak poprawnie zgłosić zagrożenie dzwoniąc pod numer alarmowy. Panowie strażacy przygotowali wiele atrakcji: pokaz lania wody, zawody w zwijaniu węża, zawody w laniu wodą do celu. Każdy pierwszoklasista mógł poczuć się jak prawdziwy strażak, siedząc w wozie strażackim oraz poznać jego wyposażenie. Bardzo ciężki, profesjonalny strój strażacki wraz z butlą zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Wycieczka nam się podobała, wróciliśmy bardzo zadowoleni.

tekst i foto: K. Janiszewska