Projekt Edukacyjny - Jak Zorganizować Turniej Szkół Podstawowych w Mini Piłkę Koszykową dla Chłopców Klas IV i Młodszych
„Trójka Kosz 2018”

W dniu 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się turniej szkół podstawowych w mini koszykówce dla chłopców klas IV i młodszych „Trójka kosz 2018”.
Turniej został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów
z Szkoły Podstawowej nr 16 przy współudziale Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała p. Ewa Gralak jako gospodarz turnieju i p. Dorota Lewandowska koordynator projektu.
W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze SP 1 , SP 5, SP14, SP 17 i SP 3.
Drużyny grały systemem ,,każdy z każdym”.
Turniej rozpoczął się od przywitania ze strony uczestników projektu przybyłych drużyn wraz z nauczycielami  i kibicami. Padło kilka miłych i motywujących słów do uczestników turnieju. Mecze  były bardzo zacięte i miały wyrównany poziom. Rywalizacja i zaangażowanie uczestników trwały do samego końca gry. Dopingu ze strony pozostałych zawodników oraz ich opiekunów również nie brakowało.
W klasyfikacji generalnej:
I   miejsce  SP 3,
II  miejsce SP 1,
III miejsce SP 17,
IV miejsce SP 5
V  miejsce SP 14.
Na zakończenie zawodów głos zabrała wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 pani Krystyna Kucharek, która pogratulowała zawodnikom za osiągnięte wyniki, nauczycielom podziękowała za przygotowanie uczniów do turnieju oraz p. Ewie Gralak i p. Dorocie Lewandowskiej wraz z uczniami SP16 za zorganizowanie turnieju.
Dzięki Radzie Rodziców SP3 i Urzędowi Miejskiemu Pabianic uczestnicy projektu wręczyli drużyną , które zajęły miejsca jeden - trzy  medale.  Oprócz tego drużyny otrzymały dyplomy dla szkoły a każdy uczestnik turnieju otrzymał słodycze i piłkę do gry w koszykówkę.
Zwieńczeniem turnieju było wspólne zdjęcie wszystkich uczestników turnieju.
GRATULUJEMY !

tekst i foto: D. Lewandowska