Z rowerem za pan brat, czyli powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Wzorem lat ubiegłych odbyła się już 41. edycja Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Starosty Pabianickiego.
Organizatorami tegorocznej edycji turnieju byli Komenda Powiatowa Policji oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Pabianicach. 26 kwietnia od godziny 9:00 na terenie tej właśnie szkoły rywalizowało ze sobą 12 drużyn ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu pabianickiego. Zawodnicy podczas turnieju sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ruchu drogowego. Uczestnicy musieli rozwiązać test, jak również wykonać zadania praktyczne na miasteczku oraz torze sprawnościowym.
Drużyna naszej szkoły w składzie: Kacper Beze kl. 3c, Kacper Gralak kl. 3c oraz Mateusz Okruszek kl. 2d, zajęła 3 miejsce. Uczniów do turnieju przygotowała pani Irena Gawrońska,a na zawodach wspierał pan Marek Słowik.

tekst i foto: M. Słowik