Warsztaty z Alison na Uniwersytecie

25 kwietnia 2018 roku, dzięki uprzejmości pracowników Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Łódzkiego, uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Adrianny Krajewskiej i p. Pauliny Plucińskiej, wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez Alison Landy z Irlandii, oraz panie dr Joannę Kosmalską i dr Paulinę Mirowską. Zajęcia zatytułowane „Music in Ireland” miały na celu przybliżenie tematyki związanej z tradycyjną muzyką irlandzką, poszerzenie zasobu leksykalnego uczniów, a także rozwijanie wrażliwości kulturowej, umiejętności społecznych i interpersonalnych oraz płynności komunikacyjnej. 23-osobowa grupa uczniów, głównie redaktorów gazetki English Corner, i osób biorących udział w konkursach językowych rozpoznawała style, utwory, instrumenty muzyczne i wykonawców irlandzkich. Uczniowie pokonywali psychologiczną barierę językową poprzez komunikację z native speakerem-rdzennym użytkownikiem języka, a dla wielu był to pierwszy kontakt tego typu. Prowadzące, które dotychczas organizowały warsztaty dla studentów lub maturzystów  wysoko oceniły poziom biegłości językowej naszych gimnazjalistów. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia Instytutu Anglistyki pod opieką dr Mirowskiej, jednak najbardziej oczekiwanym momentem była nauka tańca irlandzkiego (fot.) prowadzona przez Alison. Nasi gimnazjaliści spisali się na medal! Dziękujemy i gratulujemy!

tekst i foto: A. Krajewska