Wycieczka 3D i 3E do Warszawy

W dniu 24 stycznia 2018 r. klasy 3D i 3D wraz z opiekunkami p. Ewą Włodarczyk, p. Elwirą Herman i p. Zofią Tuzikiewicz mieli okazję odwiedzić między innymi Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Celem wycieczki było pokazanie uczniom, jak w sposób ciekawy i przyjemny można poznać tajniki nauk ścisłych takich jak: matematyka czy fizyka. Uczniowie mogli swobodnie poruszać się po Centrum i niekiedy na własnej skórze odczuć prawa fizyki czy biologii. Uczniowie wzięli udział w spektaklu „Teatr wysokich napięć”,
a w „Teatrze Robotycznym” poznali „Tajniki Aerodynamiki”.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, które mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich na Woli. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy poruszający się nimi w różnych dzielnicach Warszawy oraz obejrzenie przejmującego filmu pt. „Miasto ruin”- komputerowej rekonstrukcji zrównanej z ziemią Warszawy.

tekst i foto: E. Włodarczyk