Wycieczka do Zakopanego

W dniach 8-11 maja 2018 roku uczniowie klas: IIa, IIe, IIg uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia, Zakopanego i Krakowa.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy miejsce szczególne – Muzeum Auschwitz-Birkenau. Uczniowie mieli okazję poznać wstrząsającą historię, zasady funkcjonowania obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Pod ścianą straceń gimnazjaliści zapalili znicz, by uczcić pamięć ofiar.
Kolejne dwa dni podziwialiśmy uroki Tatrzańskiego Parku Narodowego m.in. Morskie Oko, Doliny: Białego i Strążyską oraz Sarnią Skałę.
W drodze powrotnej zawitaliśmy do Krakowa, gdzie młodzież zwiedziła Stare Miasto wraz z oklicznymi zabytkami.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały p. W. Czyżewska, p. E. Herman, p. I. Sokół oraz p. U. Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: W. Czyżewska