Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

19.10.2018r. nasza Szkoła miała przyjemność być gospodarzem Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt i chłopców. Przybyły do nas drużyny ze szkół: SP1, SP3, SP14, SP17, SP Chechło, SP Bychlew.
            Turniej rozegrany został oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców, w grupach.
W fazie finałowej turnieju najlepsze drużyny z grup zagrały o 1  miejsca, a drużyny, które w grupach zajęły drugie miejsca rozegrały mecze o 3 miejsca. Nad całością turnieju czuwali: p. W.Dobiech – organizator zawodów z Powiatu, nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły i nasi niezawodni sędziowie: Róża Paszkiewicz  3c, Izabela Świtoniak  3c, Zofia Biesaga 3c, Marcelina Grela 3e, Marta Krysiak 3e, Mikołaj Rybowski 3e.
Reprezentacja naszej Szkoły, pod kierunkiem p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w następującym składzie:
dziewczęta:
-     Marietta Kazimierczak  3c
-     Adrianna Biesiacka  3c
-     Julia Grenda  3c

chłopcy:
-     Bartłomiej Boik  3d
-     Mikołaj Rybowski  3e

Nasze dziewczęta zajęły V miejsce w Powiecie, a chłopcy po bardzo emocjonującym meczu finałowym z SP 17, zajęli I miejsce w Powiecie i awansowali do rozgrywek wojewódzkich.
                  WIELKIE  GRATULACJE !!!

tekst i foto: D. Gwiazdowska