Konkurs marynistyczny Polska le¿y nad Ba³tykiem

Ahoj m³odzi ¿eglarze!

Sze¶cioro uczniów pabianickich szkó³ w drugiej po³owie sierpnia pop³ynie w rejs po Ba³tyku. To nagroda w konkursie marynistycznym „Polska le¿y nad Ba³tykiem” w ramach programu „Jestem the best”.
Co rok organizuje go, wspólnie z magistratem i starostwem, Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Uczestnicy musz± wykazaæ siê w te¶cie znajomo¶ci± geografii Polski i pañstw morza Ba³tyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a tak¿e podstawowego nazewnictwa ¿eglarskiego i nawigacji morskiej. W gronie laureatów konkursu s± zawsze uczniowie szkó³ podstawowych i ponadgimnazjalnych. W tym roku nasza szko³ê reprezentowa³a uczennica z klasy 3 B Katarzyna ¦miech, która wygra³a szkolne eliminacje i tym samym wyruszy³a w tygodniowy rejs po Ba³tyku. Podsumowaniem wspania³ej przygody by³o przygotowanie przez Kasiê prezentacji multimedialnej. „Oprócz ¶wietnego wypoczynku po trudach szkolnych to równie¿ szko³a ¿ycia”, opowiada³a Katarzyna. Rejs daje mo¿liwo¶æ zdobycia nowego do¶wiadczenia, uczy pracy w grupie, daje okazjê zg³êbienia tajników ¿eglarstwa.

tekst i foto: M. Pintera-Wall