Tak, Pomagam

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała kolejną, XV zbiórkę żywności w ramach akcji  „Tak, Pomagam”, która została przeprowadzona 7-8 grudnia  2018 br.,
w ponad 110 sklepach.
Jak co roku, wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w świątecznej zbiórce żywności w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem: „Tak Pomagam”. W zbiórkę zaangażowało się  28 wolontariuszy wraz z opiekunką koła p. Agnieszką Krzysztofik.
Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zachęcali kupujących do dzielenia się żywnością. Zbiórka miała na celu zgromadzenie jak największej ilości produktów spożywczych z długimi terminami przydatności do spożycia. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnych Zespołów Caritas i dla placówek Caritas, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się żywnością w Zbiórce Żywności Caritas oraz  pracownikom Biedronki przy ul. Piotra Skargi w Pabianicach za życzliwą gościnę. Nauczycielom, którzy pełnili dyżury wraz z wolontariuszami Caritas i uczniami klas 3 oddziałów gimnazjalnych.
Z całego serca dziękuję za zaangażowanie się w akcję:
·        p. I .Zakrzewska
·        p. I. Sokół