Wycieczka do Manufaktury Czekolady

12 i 13 grudnia 2018 r. uczniowie klas Ia, Ib, Ic i Id wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie uczestniczyli w warsztatach w Manufakturze Czekolady ,,Chocolate Story”.
Każdy uczestnik własnoręcznie stworzył niepowtarzalną tabliczkę czekolady z dodatkiem suszonych owoców, kokosu, migdałów oraz orzechów. Czekając na swoje słodkie wyroby, które leżakowały w specjalnej lodówce, uczniowie mogli obejrzeć prezentację na temat procesu powstania czekolady - od plantacji do tabliczki. Pani prowadząca warsztaty omówiła i zademonstrowała bardzo ciekawe zjawisko temperowania czekolady na blacie granitowym. Na każdego uczestnika czekała także niespodzianka w postaci gorącej czekolady do picia. Uczniowie mieli także okazję degustować ziarna kakaowca.

tekst i foto: E. Jeż