Pasowanie uczniów klas pierwszych

W czwartek 11 października swoje święto mieli też najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Na dużej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły – Pani Włodzimierz Stanek. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania na ucznia, kolorowym ołówkiem dokonał dyrektor szkoły p. Włodzimierz Stanek. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach.

foto: M. Stachelska