Festyn sportowy „INTEGRACJA ZACZYNA SIĘ W SERCU”

4 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IA i IB mieli okazję spotkać się na zawodach w Powiatowej Hali Sportowej, przy ulicy św. Jana w Pabianicach. Głównym celem organizatorów jest upowszechnianie różnych form współzawodnictwa sportowego wśród młodzieży.
W festynie oprócz reprezentacji naszej szkoły, w której skład wchodzili uczniowie I A - Krzysztof Minias, Oskar Herszel, Bartek Tokarczyk, Oskar Krzyżewski oraz I B – Iga Rozwandowicz, Jaś Mazepus, Oliwier Przywojski, Kacper Kubiak wzięli udział uczniowie ze SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9 i ZSS nr 5. Niemal wszystkie konkurencje nawiązywały do święta Barbórki. Ubieranie górnika,  Zbieranie węgla, Przeciąganie liny, Rzut węglem do celu, a nawet Górniczy tor przeszkód. Uczniowie rywalizowali w czterech losowo wybranych grupach: „czerwonej”, „żółtej”, „niebieskiej” i „zielonej”. Zawodników dopingowała grupa kibiców z każdej szkoły. Uczestnictwo w zawodach sportowych  dało wszystkim okazję do wzajemnego poznania się, przełamywania własnych słabości i ograniczeń, ale przede wszystkim była to wspaniała lekcja uczenia się tolerancji.

tekst i foto: M. Ściegienka