Gala wolontariatu 2018

W środę 5 grudnia, odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu z okazji obchodów Międzynarodowego dnia Wolontariusza. Do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach przybyli pabianiccy wolontariusze i inni goście. Uroczystość poprowadzili Agnieszka Jaksa i Piotr Pająk. Teatr cieni otworzył galę wzruszającym  i refleksyjnym spektaklem ukazującym przemoc i agresje rówieśniczą. Wystąpili wspólnie wolontariusze „Agrafki”  oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej. Gala była doskonałą okazją do podziękowania wolontariuszom za ich gorące serca, wrażliwość, otwartość i bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi, a także do wręczenia wyróżnień najbardziej zaangażowanym wolontariuszom.
Z naszej szkoły byli to: Jakub Brykowski 3B, Szymon Popek 3C i Bartosz Przybyliński 3E.
Mottem przewodnim uroczystości było hasło „REAGUJ”. To ono wraz ze słowami „Twoja niemoc rodzi przemoc! Nie bądź obojętny!” było hasłem przewodnim realizowanego przez młodzież Projektu XD, którego celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na krzywdę ludzką a tym samym zmniejszenie zachowań agresywnych.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły za bezinteresowne uczestnictwo w akcjach charytatywnych, za oddanie i serce, które wkładacie
w bezinteresowną pomoc na rzecz innym.

Dziękujemy, że jesteście :)

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall