Wielki Pabianicki Happening „Walnij w gruchę lub w poduchę”.

W dniu 13.11.2018 na Starym Rynku rozegrała się wielka pabianicka bitwa, w której orężem były… poduszki. W ten sposób młodzież pokazała, że złych emocji nie trzeba,   a właściwie nie można:) wyładowywać na drugim człowieku.
Organizatorem happeningu, pod hasłem „Walnij w gruchę lub w poduchę”, byli wolontariusze „Agrafki”. Był to jeden z elementów projektu XD, w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Projekt ten ma na celu walkę z agresją i przemocą, przekonując przede wszystkim swoich rówieśników, aby na takie zachowania reagować.

W zabawie uczestniczyło ponad 500 osób, zarówno ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Zanim przystąpiono do „walki”, nastąpiła rozgrzewka – podskoki z poduszkami, przekładanie ich pod kolanami, krążenia ramion. Jednym z ostatnich elementów happeningu było „walenie w gruchę”, wykonaną przez podopiecznych warsztatu terapii zajęciowej. „Grucha”, zawieszona na ramieniu strażackiej drabiny i okładana przez młodzież poduszkami oberwała całkiem porządnie… Impreza zakończyła się wspólnym przytulaniem.

Dziękujemy, że byliście.
tekst i foto: M. Pintera-Wall