Integracyjne andrzejki dla wolontariuszy i nie tylko

W dniu 30.11.2018 w Klubie Muzycznym „FENIKS” odbyła się Integracyjna Impreza Andrzejkowa, na której bawiło się ponad 200 osób. Wśród nich byli: uczestnicy programu socjoterapeutycznego z Ośrodka Profilaktyki i Integracji Społecznej, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, podopieczni Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy, uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz grupa wolontarystyczna „Agrafka”. Łącznie około 100 wolontariuszy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w składzie: Martyna Konieczna 3D, Weronika Wiszniewska 3G, Daria Kręc 3G i Anna Sumara 3G.
Przez dwie godziny trwała szalona zabawa andrzejkowa. Zorganizowano konkursy.
- Celem imprezy jest integracja osób z niepełnosprawnością z resztą społeczeństwa.
Każda okazja do przebywania z osobami tak często wykluczonymi jest wspaniałą szansą do przełamania barier. Bariery wynikają często z braku wiedzy, jak komunikować się z osobą niepełnosprawną i lęku przed nią. Takie działania w szybki sposób sprawiają, że uprzedzenia znikają a poprzez wspólną zabawę i współdziałanie tworzy się jedna grupa pełna tolerancji i życzliwości.

tekst i foto: Magdalena Pintera-Wall