Czy warto uczyć się języków obcych?

W dniu 28.09.2018 r w naszej szkole zrealizowany został projekt edukacyjny pt. „Czy warto uczyć się języków obcych?”, którego opiekunem była p. Sylwia Pelizg. Uczniowie zorganizowali Dzień Języków Obcych, podczas którego zaprezentowali różne powody, dla których warto uczyć się języków. Zaproszone klasy 3e, 3g, 3c i 4b poznały osobę, które mówi biegle 5 językami, podczas prezentacji omówione zostały tajniki przyswajania języków obcych. Dzień dobry lub cześć – to podstawa każdej rozmowy, podczas wyjazdów poza granice Polski powinniśmy wiedzieć przynajmniej jak się przywitać z naszym rozmówcą. To otwiera wiele drzwi i pomaga w przeróżnych sytuacjach, dlatego też prezenterki zaprosiły klasy do powtarzania tego zwrotu w różnych językach. Uczniowie biorący udział w projekcie przygotowali informacje oraz ciekawostki związane z różnymi krajami: Polska, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Singapur i Chorwacja. Klasy brały udział w quizach oraz podziwiały pamiątki przywiezione z podróży zagranicznych. W projekcie udział wzięli: Lidia Bajer z klasy 3a, Julia Grenda, Zosia Biesaga, Ada Biesiacka, Róża Paszkiewicz, Marietta Kaźmierczak, Izabela Świtoniak z klasy 3c,Aleksandra Bryńska, Michalina Świętosławska, Natalia Narolewska z klasy 3e, Amadeusz Podgrodzki, Jakub Kostera, Michał Nowakowski, Adrian Michalak, Mateusz Grzelik z klasy 3f.
Sprawne komunikowanie się w języku obcym daje ogromną szansę na poznanie wielu interesujących ludzi oraz nawiązanie przyjaźni, o czym przekonali się uczniowie biorący udział w projekcie. Pani Sylwia Pelizg w ramach podziękowania zorganizowała rozmowę przez Skype z uczniami z Rosji oraz Turcji. Uczniowie mieli szansę się poznać, przedstawić, opowiedzieć o swoich zainteresowaniach. Była to również wspaniała sposobność, by móc zadać pytania oraz posłuchać swoich koleżanek i kolegów z innych krajów.
Znajomość języków obcych niewątpliwie zwiększa nasze poczucie własnej wartości, daje ogromną satysfakcję i uczucie niezależności – jesteśmy w stanie porozumieć się z każdą napotkaną osobą.

tekst i foto: S. Pelizg