WARSZTATY KREATYWNE „ŚWIĄTECZNA OZDOBA”

W dniu 27.11.2018r. w sali terapeutycznej, odbyły się warsztaty kreatywne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych pt. „Moja ozdoba świąteczna”. Takie warsztaty rozwijają wyobraźnię dzieci, uczą je, jak łączyć kolory i faktury. Są także świetną zabawą i zarazem nauką współpracy i tworzenia projektów w grupach.
               W trakcie warsztatów uczniowie mieli za zadanie stworzenie bombki według własnego pomysłu. Każda ozdoba była częścią wspólnego projektu – udekorowania choinki. Wszystkie własnoręcznie wykonane „dzieła sztuki” zawisły na naszym drzewku. W drugiej części zajęć, uczniowie ozdabiali okna, wykonując kolorowe bałwanki. Na koniec warsztatów, dzieci otrzymały drobne upominki, a odbierając je, miały za zadanie, zadeklamować wiersz lub zaśpiewać piosenkę.
Warsztaty przygotowały i przeprowadziły: E. Milczarek, D. Gwiazdowska i A. Rosińska.

tekst i foto: D. Gwiazdowska, E. Milczarek