International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki w Sp 16

15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.
W tym roku również w naszej szkole uczciliśmy ten wyjątkowy dzień. Klasy IB, IIA, IIB i IIC wyruszyły w niezwykłą podróż odkrywając swoje talenty.
Już od rana rozpoczęło się świętowanie. Uczniowie do szkoły przyszli w ubraniach w kropki. Niektórzy pomalowali również swoje twarze. Wszyscy w swoich klasach obejrzeli bajkę o Vashti, dziewczynce, która nie wierzyła, że potrafi malować, a potem odkrywali swoje talenty i świetnie się bawili. Było wielkie malowanie farbami i kredkami, wyklejanie tęczy plastelinowymi kropkami, matematyczne łamigłówki i gry z kropkami w roli głównej. Dzieci poznały alfabet Braille’a, za pomocą którego napisały swoje imiona. Pojawiły się także magiczne kropki 3d z talentami oraz roboty ozobot, dash i dot. Nawet na lekcji w-f gościły kropki.
Ale najważniejsze było to, że każdy z uczniów mógł poczuć się w tym dniu naprawdę wyjątkowy, bo przecież każdy człowiek posiada jakiś talent. Tylko czasem brakuje odwagi, by pokazać go innym.

tekst i foto: A.Herszel- Pościk, A. Kurasiewicz, K. Janiszewska, D. Dąbrowska