Dzień Kubusia Puchatka

„Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek,
w którym nie została nawet kropelka miodu”

Najsłynniejszy miś świata, wielki amator miodu, Kubuś Puchatek 18 stycznia obchodził swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alena Alexandra Milne’a.
Gdy w 1926 roku ukazała się książka „Kubuś Puchatek”, a potem „Chatka Puchatka” jej autor, a także główny jej bohater miś stali się sławni na całym świecie.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski w dniu 23 stycznia zorganizował w naszej szkole dzień Kubusia Puchatka. W tym szczególnym dniu dominowały kolory czerwony i żółty. Każdy uczeń, który przyszedł ubrany w tych kolorach był za zgodą nauczyciela nie pytany. Podczas przerw chętni uczniowie czytali fragmenty książki A. A. Milne’a  najmłodszym uczniom naszej szkoły. Największą radość sprawiły dzieciom poukrywane w całej szkole zagadki dotyczące ciekawostek z życia bohaterów książki „Kubuś Puchatek”. Poszukiwaniom ich nie było końca.

- Kubusiu, jak się pisze „miłość”?
- Prosiaczku, „miłość” się nie pisze.
Miłość się czuje!

tekst i foto: M. Pintera-Wall