Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia nasza szkoła zorganizowała szereg działań upamiętniających 100 rocznicę, kiedy Polska po latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.
W dniu 09 listopada odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Można też było obejrzeć wystawę
pt. „Ojcowie niepodległości” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.
Uczniowie wszystkich klas wykonali piękne biało - czerwone kotyliony. W związku z tak ważnym świętem samorząd uczniowski ogłosił konkurs na najlepiej udekorowana pracownię z okazji Święta Niepodległości. Zwyciężyła klasa IV C.

tekst i foto: M. Pintera-Wall