Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 milionów świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki otwartości Państwa serc.
Szkolne Koło Caritas działające w naszej szkole jak w ubiegłych latach tak i w tym roku włączyło się do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. Wolontariusze SKC z pomocą uczniów klas 3 oddziałów gimnazjalnych w dniu 06.12.18. w trakcie zebrań z rodzicami oraz konsultacji rozprowadzali świece i sianko, które znajdą swoje miejsce   na wigilijnych stołach. Ich płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Datki otrzymane w ramach WDPD przeznaczone są na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.. Idea świątecznej świecy Caritas rozlewa się również poza granicami naszego kraju. W tym roku Caritas Polska przekaże fundusze na remont zrujnowanej syryjskiej szkoły "Al-Kalima" (po syryjsku "Słowo") w Aleppo.
Lista uczniów którzy brali udział w akcji:
Lena Baj 4a
Daria Baj 4a
Natalia Kozik 4a
Lidka Szynka 4b
Zuzanna Peć 3g
Julka Maślakiewicz 3g
Martyna Strusińska 3b
Oliwia Konieczna 3d
Oliwia Franiak 3d
Maciej Boniecki 3d
Katarzyna Śmiech 3b