Wycieczka do Zakopanego

W dniach 29-31 maja 2019r. klasy 3B, 3C, 3F uczestniczyły w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, określany mianem "fabryki śmierci". W Tatrach młodzież spacerowała dolinami górskimi: Strążyską i ku Dziurze. Obie znajdują się w Tatrach Zachodnich, więc uczniowie mogli podziwiać wapienne formacje skalne, potoki górskie, jaskinie, oraz ścianę masywu Giewontu, który niestety częściowo pogrążony był w chmurach. Uczestnicy wycieczki zwiedzali również pierwszy zakopiański cmentarz na Pęksowym Brzysku, "stary kościółek" w Zakopanem, spacerowali ulicą Krupówki, słuchali gawędy góralskiej oraz uczestniczyli w seansie filmowym "Trzy kroki od siebie". Opiekunami wycieczki były: p. Izabela Zakrzewska, p. Marzena Bielecka, p. Katarzyna Jurek, p. Ewa Zawada.

tekst i foto: E. Widz