Wycieczka do banku

Dnia 7 czerwca 2019 klasa I A pod opieką wychowawcy klasy wybrała się na wycieczkę w miejsce rzadko obierane jako cel uczniowskich eskapad – do banku! W ramach doradztwa zawodowego. Bankowych gości przywitała Pani Aneta Lipska - dyrektor banku  i mama naszego ucznia Pani Dominika Dudkiewicz. Na samym wstępie panie podpytały dzieci czy wiedzą po co przychodzi się do Banku. Wszyscy doskonale widzieli, że w Banku są pieniądze. Dzieci wiedziały także, że pieniądze są bardzo ważne w codziennym życiu i trzeba o nie dbać. Następnie Pani Aneta Lipska opowiedziała dzieciom prawie wszystko
o pieniądzach. Dzieci dowiedziały się gdzie i jak się je przechowuje i jak można je szybko policzyć. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony Klienta, ale także co jest w Banku po jego tajemniczej stronie – czyli tam, gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć! A zajrzały dosłownie wszędzie, nie było przed nimi żadnych tajemnic… Podczas spotkania uczniowie poznali terminy związane z bankowością oraz ich znaczenie. Wszyscy uczestnicy nietypowej lekcji otrzymali upominki ufundowane przez ING BANK ŚLĄSKI SA W PABIANICACH– długopisy, opaski odblaskowe, ołówki, teczki na dokumenty oraz wiatraczki.

tekst i foto: M. Ściegienka