Tydzień z Dash i Dot

„Tydzień z Dash i Dot” przypadający na 3-7 czerwca to inicjatywa firmy Wonder Polska.
Dlatego 6 czerwca do naszej szkoły przyjechały niebieskie roboty. Klasy IB i IVA oraz dzieci uczęszczające na zajęcia kółka komputerowego, mogły uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach robotycznych podczas, których poszerzyły zdobytą na zajęciach wiedzę i umiejętności praktyczne.
Uczestnicy wspólnie z prowadzącym, panem Krzysztofem Jaworskim, zgłębiali tajniki programowania robotów Dash i Dot. Próbowali rozwiązywać stawiane przed nimi problemy metodą projektową, co wywołało prawdziwą burzę mózgów, a czas na zajęciach bardzo szybko mijał. Uczniowie pracowali w oparciu o aplikację „Go” i „Blockly”, korzystali z akcesoriów dostępnych dla robotów Dash takich, jak: wyrzutnie, pisaki, chwytak, adaptery do klocków i niezliczoną ilość klocków lego. Wystarczy je tylko odpowiednio zaprogramować. Dash i Dot zmieniły się w bajkowe postacie, wzięły udział w podwodnej misji naukowej, pokonywały tory przeszkód, a nawet zostały grafikami. Okazało się również, że nasze roboty potrafią wyrażać prawdziwe emocje. Wspólnej nauce i zabawie nie było końca. Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie z gromadką niebieskich robotów. Bardzo dziękujemy firmie Wonder i panu Krzysztofowi Jaworskiemu za wspaniałe zajęcia. Od dzisiaj chętniej będziemy sięgali po nasze szkolne roboty Dash i Dot, które od ubiegłego roku szkolnego są w naszej szkole.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk