Szkolny Dzień Ziemi

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski w dniu 24 maja zorganizował szkolną akcję sadzenia kwiatów, przed budynkiem szkoły. Najważniejszym celem tego dnia, było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej przyrody. Pomysł sadzenia kwiatków bardzo spodobał się wszystkim uczniom, którzy z uśmiechem na twarzy oraz dużym zaangażowaniem sadzili swoje roślinki. Teraz już tylko pozostaje czekać na „kolorowe i barwne” efekty naszej pracy!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

tekst i foto: M. Pintera-Wall