BEZPIECZNA ENERGIA

18 stycznia naszą szkołę odwiedzili Pabianiccy policjanci, a to wszystko w ramach programu „Bezpieczna Energia Elektryczna”. Adresatem tych zajęć byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I i II. Na tych pełnej pozytywnej energii lekcjach, uczniowie poprzez zabawę uczyli się skąd się bierze prąd, jaką drogą płynie do domu, do szkoły, jak ważny i pożyteczny jest w naszym życiu. Dzieci poznały również numer alarmowy do pogotowia energetycznego oraz dowiedziały się jak na co dzień oszczędzać energie elektryczną.
Uczniowie bardzo chętnie i entuzjastycznie uczestniczyli w tych niecodziennych zajęciach. Rozwiązywali zagadki i żywiołowo odpowiadali na zadawane przez funkcjonariuszy policji pytania. Na koniec zajęć każdy maluch otrzymał elementy odblaskowe, których noszenie jest szczególnie ważne w okresie zimowym.

tekst i foto: M. Pintera-Wall