Bądźmy razem

Szkolne Koło Caritas w dniu 6 czerwca 2019 roku  w godzinach 10:00 – 14:00 w Parku im. Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu w Łodzi, na terenie przylegającym do muszli koncertowej  brało udział w  pikniku dla dzieci „Bądźmy razem”. Podczas imprezy wolontariusze  z naszej szkoły wraz z opiekunem koła Panią Agnieszką Krzysztofik oraz inne Szkolne Koła Caritas wzięli udział w VIII Biegu Charytatywnym „Biegnijmy z pomocą”. Uzyskane w ramach biegu pieniądze  w całości zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 11 – letniej Zuzi ze Zgierza, u której wykryto guza pnia mózgu. Na rzecz niesienia pomocy dla Zuzi przekazaliśmy 460 zł.

W ramach festynu były liczne atrakcje – miasteczko cyrkowe, turnieje i zawody, gra planszowa, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie buzi. Był również popcorn, wata cukrowa i hot dogi na ciepło w porze obiadowej. Podczas całej uroczystości  uczestnikom towarzyszyła dobra muzyka, taniec, radość i beztroska zabawa. Po zakończonym pikniku wróciliśmy wszyscy bardzo szczęśliwi   i naładowani pozytywną energią do działania na następny rok szkolny. Wszystkim wolontariuszom dziękuję bardzo za poświęcenie się i chęć niesienia pomocy innym.

tekst i foto: A. Krzysztofik