Wycieczka do kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie

Dnia 14 marca klasa Va uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Uczniowie najpierw obejrzeli odkrywkę"Bełchatów" z punktu widokowego Żabnica. Wielkie wrażenie zrobiły na nich olbrzymie koparki ważące 8 tys. ton. Następnie pojechaliśmy do Muzeum "Giganty mocy" gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach pod hasłem "Czarne złoto" oraz zwiedzaliśmy interaktywne wystawy. Uczniowie nauczyli się odróżniać różne gatunki węgla, poznali jego zastosowanie w przemyśle energetycznym, chemicznym, farmaceutycznym i nawet w produkcji kosmetyków. Wystawy muzealne cofnęły nas w przeszłość do minionych er, gdzie powstawały złoża surowców mineralnych. Opiekunami wycieczki były: panie Danuta Daszyńska, Ewa Widz.

tekst i foto: E. Widz