Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej

W dniach 24-26 kwietnia 2019 roku uczniowie klas: IIIa, IIIe, IIIg uczestniczyli w wycieczce do Kłodzka, Stronia Śląskiego i Wrocławia.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Kłodzko. Młodzież miała okazję poznać historię zabytkowej części miasta oraz zwiedzić górującą nad miastem Twierdzę. Kolejnym przystankiem na naszej trasie było wejście na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec i podziwianie uroków Parku Narodowego Gór Stołowych.
Drugiego dnia wybraliśmy się na wędrówkę do Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego i przeszliśmy Czarną Górę , a następnie grzbietem Żmijowca dotarliśmy na Śnieżnik. Droga była wyczerpująca, zatem wieczorem czekał nas relaks przy ognisku.
Ostatniego dnia zawitaliśmy do Wrocławia, gdzie młodzież m.in. zobaczyła Panoramę Racławicką, zwiedziła Ostrów Tumski i Stare Miasto wraz z okolicznymi zabytkami.
Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały p. W. Czyżewska, p. I. Sokół oraz p. U. Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: U. Węgrzyn-Skrzydlewska