X edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły

W tym roku odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II Papież Słowianin, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, w porozumieniu z innymi kuratorami oświaty w Polsce. Konkurs przeprowadzany był w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim, ogólnopolskim.
Uczeń naszej szkoły Mateusz Grzelik, pod kierunkiem p. Marka Słowika, po napisaniu pracy zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 06.03.2019 roku. Mateusz został finalistą etapu wojewódzkiego i awansował do ogólnopolskiego finału w którym Mateusz został laureatem i zajął 4 miejsce w ogólnopolskim finale konkursu. Na gali finałowej 11.06.2019 roku Mateusz oprócz nagród książkowych otrzymał tablet multimedialny oraz zaświadczenie o zdobyciu jakże cennych punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Opiekun Mateusza p. Marek Słowik otrzymał specjalne podziękowanie z rąk Kuratora Oświaty w Łodzi p. Grzegorza Wierzchowskiego za wieloletni udział wraz z uczniami w konkursie.
Miejmy nadzieję, że Kuratorium Oświaty w Łodzi będzie kontynuowało konkurs tym razem skierowany do uczniów szkół podstawowych i znajdą się chętni z naszej szkoły do wzięcia w nim udziału.

tekst i foto: M. Słowik