Miejska uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 16 miało miejsce uroczyste zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły, p. Ilona Paszkiewicz powitała serdecznie zaproszonych gości: Prezydenta Miasta Pabianic – p. Grzegorza Mackiewicza, Zastępców Prezydenta p. Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek i p. Marka Gryglewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – p. Krzysztofa Rąkowskiego, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – p. Iwonę Marczak, Sekretarza Miasta Pabianic – p. Pawła Rózgę, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu – p. Waldemara Borynia wraz z najbliższymi współpracownikami, dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, Prezesa Oddziału ZNP w Pabianicach – p. Wacławę Czyżewska, z NSZZ Solidarność – p. Monikę Jaworską oraz przedstawicieli Związku Sybiraków – Koło Pabianice p. Ryszarda Szałowiło wraz z osobami towarzyszącymi.
Podczas uroczystości Prezydent Miasta dziękował, gratulował, życząc dalszych sukcesów najzdolniejszym uczniom szkół pabianickich. Dla nagrodzonych uczniów było to wielkie przeżycie. W przemówieniu podziękował nauczycielom, wszystkim pracownikom, rodzicom za życzliwość, serce i wsparcie oraz wszystkim życzył słonecznych, niezapomnianych wakacji.
Dla zaproszonych gości uczniowie naszej szkoły przygotowali muzyczny upominek. W programie artystycznym swój niezwykły talent, radość, urok osobisty pokazali uczniowie klas trzecich:
Julian Antczak (3e) – gitara elektryczna
Katarzyna Bajer (3b) – śpiew Lidia Bajer (3a)- ukulele
Julia Borowiecka (3b) – śpiew Jakub Brykowski (3b) – śpiew
Aleksandra Kosek (3e) – prowadząca
Łukasz Kasprzak (3e) – prowadzący
Magdalena Minias (3a) – organy Mateusz Okruszek (3d)– śpiew
Róża Paszkiewicz (3c) – śpiew i skrzypce
Małgorzata Przybysz (3b) – śpiew
Mikołaj Rybowski (3e) – organy i śpiew
Martyna Strusińska (3b) – śpiew
Aleksandra Stusio (3e) – śpiew i skrzypce
Julia Sysio (3b) – śpiew
Katarzyna Śmiech (3b) – śpiew
Nikola Wlazłowicz (3b) – śpiew
W części artystycznej gospodarzami koncertu życzeń byli Krystyna Loska i Jan Suzin. To był świat w zupełnie starym stylu... Przed publicznością wystąpili: Urszula Sipińska, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska i Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar, Czerwone Gitary oraz Szesnastolatki.
Niespodzianką był występ Róży Paszkiewicz i chóru SP16, którzy wspólnie wykonali finałową piosenkę, kończąc uroczystość nieco refleksyjnie słowami piosenki: „Świat się nie kończy, świat się zaczyna
Miłość do świata sens i przyczyna Dopóki kocha się dwoje ludzi, słońca na niebie Bóg nie ostudzi. Dopóki kochasz mnie a ja ciebie Bóg nie zagasi słońca na niebie Dopóki miłość nas dwoje łączy, świat się zaczyna, świat się nie kończy...”
Część artystyczną przygotowały pp. : Wioletta Sobieraj, Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska, Izabela Zakrzewska, dekoracją zajęła się p. Beata Debich i Elżbieta Milczarek, a nad nagłośnieniem czuwał p. Marek Słowik i p. Mariusz Bartosik.

tekst i foto: U. Węgrzyn-Skrzydlewska