IV Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych

22 maja odbył się finał czwartej edycji Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów i Szkół Podstawowych organizowanego przez naszą szkołę, pod patronatem Starosty Powiatu Pabianickiego p. Krzysztofa Habury i Senatora RP p. Macieja Łuczaka. W Konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie z jedenastu szkół powiatu pabianickiego.
Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, a uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy.

Powiatowym Mistrzem Języka Niemieckiego Klas Siódmych została Liliana Dądziak ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.
Powiatowym Wicemistrzem Języka Niemieckiego Klas Siódmych została Diana Wieczorek ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Konstantynowie Łódzkim, a wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Zofia Szafrańska ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Pabianicach.

Powiatowym Mistrzem Języka Niemieckiego Klas Ósmych została Hanna Bańkowska ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku.
Powiatowym Wicemistrzem Języka Niemieckiego Klas Ósmych została Aleksandra Zajunc ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Pabianicach, a wyróżnienie w tej kategorii zdobył Paweł Pomorski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pabianicach.

Powiatowym Mistrzem Języka Niemieckiego Klas Trzecich została Jolanta Mencel ze Szkoły Podstawowej w Piątkowisku.
Powiatowym Wicemistrzem Języka Niemieckiego Klas Trzecich została Julia Kacprzak ze Szkoły Podstawowej w Dobroniu, a wyróżnienie w tej kategorii zdobył Michał Grzelik ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pabianicach.

Gratulujemy zwycięzcom!!!!
Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i przybycie na Konkurs.

tekst i foto: K. Snochowski