Zbiórka darów dla schroniska

Jak co roku w naszej szkole organizowana jest cykliczna zbiórka karmy dla zwierząt. W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy dla psów i kotów. Smakołykami dla zwierzaków obdarowaliśmy schronisko dla zwierząt w Pabianicach, Fundację Kundel Bury oraz Grupę Miauczy Kotek z Pabianic.
I o to chodzi – by być WIELKIM i pomagać Małym.

Od września nasza szkoła brała udział w akcji zbierania karmy dla psów z pabianickiego schroniska oraz Fundacji Kundel Bury. Po zakończeniu zbiórki, co roku samorząd szkolny, oraz szkolny klub wolontariatu wyjeżdżają do schroniska i uroczyście przekazują zebraną karmę, koce, zabawki i inne akcesoria. Mogą przy tej okazji wejść na teren tej placówki i przejść się pomiędzy boksami ze zwierzętami. Do akcji przyłączyły się następujące klasy:  1a, 1b,  1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f, 3g, 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5b.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy włączyli się do akcji. Szczególne wyrazy uznania należą się Pani M. Bieleckiej,
Pani I. Zakrzewskiej, Pani M. Ściegience, Pani A. Herszel-Pościk, Pani A. Piecyk-Chmieleckiej, Pani E. Jeż, Pani A. Kurasiewicz, Pani K. Janiszewskiej i Pani D. Dąbrowskiej
.
Dziękujemy za okazałe serce, wielką życzliwość i zainteresowanie młodzieży ideą wolontariatu.
Akcja pomocy niechcianym zwierzętom pokazuje, że dzielenie się tym co mamy - to dobry uczynek.

tekst i foto: M. Pintera-Wall