SPELLING BEE -II edycja Konkursu Literowania w Języku Angielskim

Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach, przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Pabianicach, po raz drugi zorganizowała Konkurs Literowania w Języku Angielskim pod nazwą SPELLING BEE. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe, które ufundowało część nagród. W konkursie wzięła udział liczna, 53-osobowa grupa uczniów klas trzecich, czwartych i piątych szkół podstawowych powiatu pabianickiego. Uczestnicy reprezentowali SP3, SP5, SP8, SP9, SP13, SP14, SP15, SP16, SP 17 oraz szkoły z Dłutowa, Ksawerowa i SP im. św. Wincentego Paulo.
Konkurs był wieloetapowy. Składał się z etapu szkolnego, w wyniku którego wyłoniono po dwóch przedstawicieli dla każdego poziomu, oraz powiatowego - grupowego i indywidualnego - zakończonego finałem, polegającym na literowaniu usłyszanych słów. Laureatami konkursu zostali:
Nina Marusik (SP3) - 3rd  Grade Spelling Bee Champion
Błażej Sarnik (SP16) - 4th Grade Spelling Bee Champion
Oliwia Brzozowska (SP17) -5th Grade Spelling Bee Champion

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. W przerwach pomiędzy etapami uczniowie rozwiązywali zagadki, kolorowali, tańczyli, śpiewali angielskie piosenki, oglądali film pt. Bee Movie oraz nagrywali własne występy. Było on także okazją do pogłębienia integracji środowiska nauczycieli języka angielskiego. Organizatorki konkursu: Paulina Plucińska (SP3), Milena Kęcik (SP16), Adrianna Krajewska (SP16) dziękują wszystkim nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu, liczne przybycie i miłą atmosferę. Dziękujemy także dyrekcji szkoły SP16 p. Ilonie Paszkiewicz za życzliwość i pomoc oraz dyrekcji SP3 za częściowe ufundowanie nagród.
Zapraszamy za rok!

tekst i foto: A.Krajewska