79 rocznica pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki

10 lutego br. poczet sztandarowy Pabianickiego Koła  Związku Sybiraków, w asyście uczniów klas trzecich gimnazjum, wziął udział w uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Marii Panny Różańcowej sprawowanej w intencji Sybiraków w 79. rocznicę pierwszej masowej deportacji Polaków przez Związek Sowiecki rozpoczętej 10 lutego 1940 r. Opiekę nad uczniami pełnili pani Katarzyna Jurek oraz panowie Krzysztof Snochowski i Wojciech Kania.
Po uroczystościach grupa uczniów  z klasy 5B, 4C i 4A zaprezentowała w sali domu parafialnego okolicznościowy program słowno-muzyczny upamiętniający tragiczne wydarzenia. Pod okiem pani Wioletty Sobieraj i pana Andrzeja Pasińskiego swoje umiejętności zaprezentowali: Martyna Olkusz, Nina Andrzejczak, Marlena Florczak, Nikola Hibner, Dobrosława Wolanowska, Julia Śmigielska, Jakub Sodolski, Filip Mikołajczak (5B), Julia Holwek (4C), Mateusz Sobieraj (4A).

tekst i foto: A. Pasiński