Targi Edukacyjne

W dniu 13.03.2019 roku 26 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Targach Edukacyjnych w Atlas Arenie w Łodzi.
W czasie targów swoją ofertę zaprezentowali liczni wystawcy: szkoły różnych typów, a wśród nich m.in. licea profilowane i ogólnokształcące, zespoły szkół zawodowych, wyższe uczelnie, ośrodki kształcenia pozaszkolnego, szkoły tańca, biura podróży czy producenci i dystrybutorzy środków dydaktycznych.
Dodatkowo wszyscy chętni mogli skorzystać z punktów doradztwa zawodowego, gdzie specjaliści z Obserwatorium Rynku Pracy dla Edukacji prowadzili pomiary predyspozycji zawodowych. Konsultacji pomagali młodzieży świadomie zaplanować ścieżki edukacyjno-zawodowe, zgodnie z ich zainteresowaniami oraz predyspozycjami.
Nasi uczniowie opuścili Targi wzbogaceni o wiele, folderów, publikacji, gadżetów, ale przede wszystkim o nowe informacje przydatne w pozyskiwaniu wiedzy z zakresu wybranego kierunku nauczania.
Wyjazd zorganizował p. Marek Słowik.

tekst i foto: M. Słowik