Wycieczka do Torunia

W dniu 13 czerwca uczniowie klas Ia, Ic i Id wybrali się na wycieczkę do Torunia.
Pierwszym etapem było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Starego Miasta. Widzieliśmy dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę oraz piękne stare budowle toruńskie pamiętające czasy Krzyżaków. Odwiedziliśmy Toruński Dom Legend, połączenie interaktywnego muzeum i teatru, gdzie dzieci aktywnie uczestniczyły w odgrywaniu scenek. Ważną częścią wycieczki było przeniesienie się 500 lat wstecz, czyli wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Uczniowie dowiedzieli się jak w XVI wieku pieczono te wspaniałe słodkości, które stały się wizytówką Torunia. Dodatkową atrakcją były własnoręcznie przygotowane i wypiekane pierniki, które jako pamiątkę dzieci zabrały do domu.
Miłym akcentem było jedzenie najlepszych lodów w mieście i zakup pamiątek.
Z uśmiechem rysującym się na zmęczonych twarzach wróciliśmy pełni wrażeń do Pabianic.
Opiekunami wycieczki były: pani Magdalena Ściegienka, pani Ewa Zawada, pani Ewelina Jeż i pani Małgorzata Stachelska.

tekst i foto: E. Jeż