Niezapomniana przygoda z musicalem!

27 lutego 2019 roku uczniowie klas trzecich gimnazjalnych (3a, 3g, 3b, 3d) uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, gdzie główną atrakcją była wizyta w Teatrze Muzycznym ROMA na przedstawieniu „PILOCI”.
Teatr Muzyczny ROMA realizuje wielkie inscenizacje światowej klasyki musicalowej. Dzieła wybitnych kompozytorów doczekały się autorskich inscenizacji typu non-replica w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. W musicalu „PILOCI” bierze udział grająca na żywo orkiestra złożona z 21 muzyków. Do castingów przystąpiło ponad 600 aktorów, wokalistów i tancerzy, a ostatecznie do obsady zaproszono 68 artystów. Do spektaklu uszyto łącznie 500 kostiumów. Młodzież była zachwycona poziomem artystycznym przedstawienia.
Tego dnia zwiedziliśmy również Łazienki, a następnie Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy na Stare Miasto.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie Wacława Czyżewska, Katarzyna Jurek oraz Urszula Węgrzyn-Skrzydlewska.

tekst i foto: U. Węgrzyn-Skrzydlewska