Spotkanie z popularną sędzią Anną Marią Wesołowską

Dnia 5 marca 2019 roku klasa III C uczestniczyła w spotkaniu z popularną sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie odbyło się w kinie Tomi, na widowni zasiedli uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i pedagodzy. Pani sędzia rozmawiała z młodzieżą o prawie, wychowaniu i zagrożeniach, w które może uwikłać się młody człowiek. Pani Wesołowska przypomniała uczniom, że zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw. Bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy, odpowiadała na pytania uczniów.
 Nasza uczennica Adrianna Biesiacka, gdy przyznała, że w przyszłości marzy o zawodzie prawnika została zaproszona na scenę i mogła przymierzyć togę pani Anny Marii Wesołowskiej. Opiekunami wyjścia były: Pani Izabela Zakrzewska i Ewa Widz.

tekst i foto: E. Widz