Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, którego istotą jest przypomnienie o chorobie wywołanej wirusem HIV oraz o tych, którzy przegrali w tej nierównej walce. Znakiem tego dnia jest czerwona kokardka, która symbolizuje krew jako jedna z trzech dróg zakażenia wirusem HIV.
Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na problem tolerancji wobec osób nosicieli HIV i chorujących na AIDS oraz zapoznanie z realnymi faktami dotyczącymi dróg zakażenia wirusem HIV, sposobami zapobiegania takim zakażeniom oraz aktualnymi danymi na temat rozwoju choroby AIDS w Polsce i na świecie.
Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty opracowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS, w szkole ustawiono stoisko z broszurami i ulotkami informacyjnymi, uczniom rozdawano miniaturowe Kompedium Wiedzy o AIDS, zakładki do książek z hasłami tematycznymi, naklejki z czerwonymi kokardkami.

tekst i foto: M. Pintera-Wall